Як вибрати килимок?

Таким запитанням задається кожен турист, який вже пройшов етап початківця з пінкою і бажає прокачати своє спорядження для більшого комфорту як при пересуванні маршрутом, так і при безпосередньому використанні килимка за призначенням.

Отже, щоб не затягувати розповідь, скажемо так: кожен тип килимків має як свої переваги, так і недоліки, тому всі вони мають право на існування, а кожен турист обирає відповідний тип килимка уже під свої потреби. 

А щоб цей вибір був усвідомленим розкажемо кілька слів про те, які взагалі бувають килимки:

  • Пінки (різного складу, структури тощо);
  • Надувні килимки;
  • Самонадувні килимки.

Коротко про кожен тип:

Складні килимки (пінки) хороші своєю ціною, яка у більшості випадків є меншою, ніж на інші два типи килимків, відносно легкі, не бояться проколів, пропалів чи інших механічних ушкоджень, проте, вони є доволі об’ємними, тому, якщо місця у рюкзаку для такого килимка вже немає, його доводиться кріпити назовні, що може створювати певні незручності у транспортуванні. Хорошим вибором буде Килимок складний Naturehike NH20FCD07:

Килимок складний Naturehike NH20FCD07

Надувні килимки приваблюють туристів у першу чергу невеликою вагою та габаритами у складеному вигляді. Проте, якщо ненароком пробити такий килимок, Вам доведеться спати практично на землі. Так, їх можна заклеїти, відповідний набір для ремонту йде практично завжди у комплекті, проте, це зайві клопоти та час на те, щоб килимок знову став придатним до використання. Популярна модель Надувний килимок Naturehike (NH18Q001-D):

Самонадувні килимки є певним гібридом пінки та надувного килимка, відповідно, мають певні переваги на недоліки обох таких килимків: вони трохи важчі, ніж надувні, оскільки всередині мають пружну пінку, яка при відкритті клапана розправляється, таким чином набираючи повітря всередину килимка; вони є більш громіздкими у складеному стані у порівнянні з надувними, проте все ж компактнішими, ніж пінки; їх не так страшно пробити – все ж не на землі будете спати у такому разі (ремнабір також є у комплекті). Можемо рекомендувати Самонадувний килимок Naturehike (NH19Q034-D):

Тепер кілька слів про показник R-value (Resistance value) – це коефіцієнт теплоізоляції(опору провідності тепла), він використовується для позначення ефективності килимка у запобіганнівтратам тепла. Чим більший показник R-value – тим тепліший килимок. Особливо важливо звертати увагу на даний показник при виборі килимка на міжсезоння чи зиму (бажано обирати килимки з показником R-value хоча б 2 і більше на міжсезоння та хоча б R-value 4 і більше на зиму).

Замість порад (оскільки базуючись на елементарних знаннях, отриманих від прочитаного вище, ви вже зможете здійснити більш-менш усвідомлений вибір) пропонуємо ще кілька тез, які можуть стати в нагоді:

Якщо Ви плануєте похід зі своєю половинкою, у Вас спальники, що можуть бути з’єднаними в один – рекомендуємо Вам розглянути можливість придбати подвійний килимок. Серед переваг такої покупки можна відзначити наступні: ціна подвійного не буде дорівнювати подвоєній ціні одинарного, зазвичай, вона лише трохи цікавіша, подвійний килимок зручніше використовувати оскільки два окремих можуть ковзати по дну намету один відносно одного, вага і габарити у складеному стані зазвичай дещо менші, ніж були б у двох одинарних килимках.

При виборі килимка згадайте свої звички і оцініть наскільки Вам буде комфортно спати, наприклад, без подушки. Якщо все ж подушка має бути невід’ємним атрибутом – є килимки з уже інтегрованою подушкою. Якщо ж Ви полюбляєте фіксувати подушку між Вашою рукою та головою – Вам підійде окрема подушка (які теж є як надувні, так і самонадувні).

Самонадувні килимки хороші тим, що їх можна розстелити, відкрити клапан, а через хвилин 20 просто 2-3 видохами піддути до потрібної пружності. Натомість надувні килимки, особливо більшої товщини, потребують значно більшого об’єму повітря закачаного всередину, тому нерідко слід задуматись і про такий аксесуар як насос. Він може бути виконаний у вигляді подушки-надувачки (недорогий, проте не такий зручний варіант), так і у вигляді спеціальних насосів на акумуляторі, які можуть мати і певні супутні функції (як от ліхтар чи Powerbank).

Багатофункціональний пристрій Naturehike (NH18Q001-A)

Не завжди варто обирати розмір килимка L, якщо Ваш зріст більше 190 см – можливо, килимок на 180 см з рюкзаком в ногах чи під подушкою компенсують відсутність додаткових 20 сантиметрів (+ економія на вазі та габаритах). Актуальніше для теплої пори року.

Якщо в асортименті виробника є килимки форми мумія – так можна трохи зекономити на вазі та габаритах за умови, що Вам буде комфортно спати на килимку такої форми.

І на завершення хотіли б зауважити, що на відміну від спальників, де це правило діє лише частко, показники теплоізоляції при додаванні шарів для килимків додаються, тобто, якщо взяти просту пінку з показником R-value біля 1 і постелити на неї надувний килимок з R-value 3, то вже на невеличкий мороз можна вирушати.

Сподіваємось, що дана стаття була корисною для Вас та допомогла у виборі килимка саме під Ваші потреби. Дякуємо, що дочитали до кінця.

            

01.05.2020

Коментарі 0